Z KULTURĄ MI DO TWARZY

Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym przystąpiła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „  Z kulturą mi do twarzy”.

Głównym celem projektu jest wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele); Wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej jak również formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób.

Cele szczegółowego to:

- promowanie kultury wysokiej, wrażliwości na piękno

- rozwijanie poczucia estetyki poprzez kontakt ze sztuką

- współpraca z placówkami kulturalnymi i środowiskiem lokalnym

- wychowanie w duchu wartości, takich jak: dobro, piękno, altruizm, patriotyzm

- kształtowanie empatii i szacunku wobec osób starszych i niepełnosprawnych

- kształtowanie poczucia przynależności do kraju, regionu, zapoznanie z ich tradycjami i historią w sposób dostępny dziecku

- zapoznanie z normami i zasadami życia społecznego oraz ich przestrzeganie

- współpraca z rodzicami, włączanie ich do aktywnych działań na rzecz placówki

Projekt powstał w oparciu o aktualną podstawę programową oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022 / 2023 a realizowany jest od 3 października 2022 – 23 czerwca 2023 roku. Składa się on z czterech modułów. Z każdego modułu wybraliśmy po pięć zadań do wykonania. Kliknij i zobacz plakat i plakietkę

Aktywna Tablica

1. Szkoła Podstawowa w  Wielowsi  uczestniczy w programie rządowym "Aktywna Tablica". W ramach działań podjętych w tym programie  wyposażyliśmy dwie sale lekcyjne
w nowoczesne ekrany multimedialne.

Międzyszkolna sieć współpracy

2. W związku z realizacją Rządowego programu Aktywna Tablica powstała  „Międzyszkolna sieć współpracy nauczycieli stosujących TIK”. Szkoły uczestniczące w sieci:

• Szkoła Podstawowa  w Parczewie,
  • Szkoła Podstawowa w Masanowie,
  • Szkoła Podstawowa  w Wielowsi,
  • Szkoła Podstawowa w Zamościu.

3. Harmonogram działań międzyszkolnej sieci współpracy w programie Aktywna Tablica

Planowane działania w sieci:

1.Spotkania organizacyjne.

2.Przygotowywanie i prowadzenie lekcji otwartych.

3.Rozwijanie kompetencji nauczycieli w zakresie technologii informacyjno- komunikacyjnych – udział w szkoleniu.

4.Dzielenie się przykładami dobrych praktyk publikowanych ich na stronach internetowych szkół i na Facebooku.

5.Wymiana poglądów, doświadczeń w zespołach przedmiotowych.

4. Dnia 3 stycznia 2019r. odbyło się spotkanie o charakterze organizacyjnym, w którym uczestniczyły dyrektorów ze szkół pracujących w sieci w składzie: Katarzyna Dudziak, Renata Suchorzewska, Mirosława Kmiecik i Janina Siudzińska. Podczas spotkania ustalono:

• Cele i harmonogram działań,
  • Sposób wymiany doświadczeń pomiędzy nauczycielami,

Tematykę i czas spotkania zespołów przedmiotowych i daty prowadzenia lekcji otwartych przez nauczycieli.

PROJEKT EDUKACYJNY LEPSZA SZKOŁA

Od lat jesteśmy w programie edukacyjnym Gdańskiego Wydawnictwa Edukacyjnego - LEPSZA SZKOŁA!

Programy LEPSZEJ SZKOŁY od 2002 roku pomagają w weryfikacji wiedzy uczniów, badaniu efektywności nauczania oraz w przygotowaniach do egzaminów zewnętrznych.

Nasza szkoła realizuje projekt LEPSZEJ SZKOŁY z języka polskiego i matematyki, w projekcie uczestniczą uczniowie klasy III gimnazjum oraz klas 4 - 8 szkoły podstawowej.

Główne cele projektu to: badanie efektywności nauczania, rozwijanie integracji międzyprzedmiotowej i kształcenie nauczycieli. Uczestnictwo w projekcie dzięki specjalistycznym testom daje nauczycielom możliwość badania kompetencji uczniów, porównania wyników swoich klas z wynikami uczniów w całej Polsce, zaplanowania pracy na cały rok szkolny oraz analizy osiągnięć uczniów.

Testy przeprowadzane są kilka razy w roku szkolnym, co daje możliwość badania bieżących postępów w nauce całych zespołów klasowych i pojedynczych uczniów.

Więcej informacji na temat projektu LEPSZA SZKOŁA znaleźć można na stronie internetowej  Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego    kliknij i zobacz