Koncepcja pracy

• Szkoła Podstawowa w Wielowsi to szkoła, która jest twórcza, przyjazna i bezpieczna
  • Naszym celem jest tworzenie warunków do wszechstronnego rozwoju ucznia (z uwzględnieniem jego zdolności i możliwości) w świadomym i samodzielnym zdobywaniu wiedzy w atmosferze życzliwości przyjaźni i bezpieczeństwa na podstawie fundamentalnych zasad moralnych. Umożliwiamy każdemu dziecku osiągnięcie sukcesu, biorąc pod uwagę jego predyspozycje.
  • Wykwalifikowana, ciągle doskonaląca się kadra nauczycieli, dobra baza szkoły (pracownie, wyposażenie w pomoc naukowe, sale gimnastyczna i sprzęt sportowy) oraz realizowane programy nauczania dają podstawę do osiągania przez szkołę wysokiego poziomu nauczania.
  • Bardzo ważne jest dla nas wychowanie młodego człowieka na praworządnego obywatela. Kształtujemy właściwe postawy, zachowania w życiu publicznym i codziennym, umiejętność radzenia sobie z problemami i emocjami.
  • Bardzo wyraźnie podkreślamy związek z naszym regionem i jego historią. Kształtujemy świadomość i postawę ekologiczną.
  • Uwzględniamy merytoryczne propozycje uczniów i rodziców, które poprawiają funkcjonowanie naszej szkoły.
  • Dbamy o wrażliwość uczniów na potrzeby drugiego człowieka, działamy dla innych.
  • Propagujemy zdrowy styl życia oraz postawy fair play.
  • Poza obowiązkowym programem nauczania szkoła oferuje uczniom bogaty plan zajęć dodatkowych, w czasie których dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania, pasje lub pogłębiać wiedzę.
  • Dbamy także o rozwój kulturalny naszych uczniów, proponując im udział w wycieczkach kulturalno - oświatowych, pogłębianie wiedzy o najbliższym regionie, udział w występach kulturalnych, pogadankach i prelekcjach organizowanych w szkole.
  • Dbamy o dobry wizerunek Naszej szkoły na zewnątrz, utrzymujemy stałą współpracę ze środowiskiem lokalnym.