Dla Naszych Babć i Dziadków

Utworzono dnia 22.01.2024

Po raz kolejny, w sobotnie popołudnie,  tym razem 20 stycznia 2024 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Wielowsi zaprezentowali program  artystyczny o charakterze świąteczno – okolicznościowym  dla swoich babć i dziadków.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 16 w sali wiejskiej w Wielowsi. Dyrektor szkoły, Mirosława Kmiecik  powitała wszystkich gości. Następnie głos zabrał Anatol Piaskowski, wójt Gminy Sieroszewice, który złożył życzenia wszystkim zaproszonym.

Następnie uczniowie klas 1, 2, 3 zaprezentowali się w programie o tematyce bożonarodzeniowej, a później starsi wystąpili w programie  okolicznościowym dla Babć i Dziadków. Później przyszedł czas na montaż słowno – muzyczny uczniów klas starszych. Goście usłyszeli piękne piosenki z minionych lat, była też okazja do wspólnego śpiewania.

Na koniec wszystkie dzieci złożyły swoim babciom i dziadkom życzenia oraz wręczyły prezenty.

Dopełnieniem uczniowskich występów był słodki poczęstunek przygotowany i sfinansowany przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej  w Wielowsi.

Zaproszenie na uroczystość przyjęli: Anatol Piaskowski, wójt Gminy Sieroszewice; Bartosz Kubica, zastępca wójta Gminy Sieroszewice;  Renata Koziołek, radna Gminy Sieroszewice; Stanisław Karolak, sołtys wsi Wielowieś; Rafał Koziołek, członek rady sołeckiej wsi Wielowieś; Marika Szmaj,  przewodnicząca RR, Katarzyna Łuczak- zastępca przewodniczącej RR oraz Rodzice z RR w składzie: Julita Szablewska,  Dorota Bera, Patrycja Jaś, Patrycja Kościelna, Dorota Lisiak, Lidia Mazurkiewicz, Halina Piaskowska, Kornelia Nagięć, Katarzyna Skupińska.

Uczniów do występu przygotowali nauczyciele: Bogusława Bogusz, Anna Walerian, Sława Piaskowska, Katarzyna Skupińska, Beata Michalak, Krzysztof Szczepaniak., Jędrzej Zaczyk.  W przygotowanie uroczystości włączyli się także pracownicy szkoły: Urszula Pawlik, Aleksandra Bukowska, Danuta Hełka i Krzysztof Pawlik.

Dyrektor szkoły serdecznie dziękuje Anatolowi Piaskowskiemu, Stanisławowi Karolakowi oraz Radzie Sołeckiej za bezpłatne użyczenie sali na imprezę o charakterze środowiskowym, Kołu Gospodyń Wiejskich w Wielowsi za bezpłatne wypożyczenie naczyń oraz Rodzicom, którzy zajęli się organizacją uroczystości.

Serdeczni dziękujemy BABCIOM I DZIADKOM naszych uczniów za przyjęcie zaproszenia na uroczystość oraz za gromkie brawa dla występujących!

Dla Naszych Babć i Dziadków

Utworzono dnia 22.01.2024, 22:38